Головна Сторінка першокласника Умови зарахування 


Як підготувати дитину до школи

як+підготувати+дитину+до+школи

Як підготувати дитину до школи?

 

   Важливим завданням в період підготовки дитини до школи має стати виховання у майбутніх школярів почуття відповідальності, самостійності, організованості, готовності трудитися (звичайно, на рівні доступному 6-7-річній дитині), формування правильних моральних уявлень, готовності поділитися, поступитися, прийти на допомогу.

   Готовність дитини до школи умовно поділяють на загальну, інтелектуальну і психолого-педагогічну.

   Одне з першочергових завдань сім’ї у забезпеченні загальної готовності дитини до школи полягає в тому, щоб сприяти її нормальному фізичному розвитку, виробленню санітарно-гігієнічних навичок, умінь самообслуговування і побутової праці. Сюди входить також і піклування батьків про нормальне харчування малюка, загартування організму, медичне обстеження.

   Інтелектуальна готовність забезпечується оволодінням найпростішими мисленнями (поняттями, судженнями), мислитель ними операціями (порівнянням, узагальненням), розвитком допитливості, ініціативи, самостійності, уміння логічно мислити, формуванням умінь і навичок навчальної діяльності (планувати роботу, працювати в певному темпі).

   Розумова готовність дитини до школи передбачає також певний рівень сформованості вміння слухати дорослого і приймати його вказівки, керуватись ними під час виконання завдання, усвідомлювати необхідність запитати, якщо завдання незрозуміле, оцінювати свою роботу.

   Велике значення для успішного навчання має правильність мовлення. Дитина повинна говорити виразно, правильно будувати речення, послідовно висловлювати свої думки. До початку навчання у школі майбутні першокласники мають оволодіти такими поняттями: «більше», «менше», «однаково», «стільки ж», «короткий і довгий», «старший і молодший», вміти порівнювати найпростіші множини предметів (геометричні фігури, фрукти тощо). Значне місце у вихованні повинен зайняти діловий настрій дитини на школу, на серйозну навчальну працю, тобто формування її психологічної готовності  до навчання.

   Вам, батьки, треба пам’ятати, що головний у цій роботі мають стати найрізноманітніші засоби заохочення, а не примусу. Постійно переконуйте дитину, що навчання в школі - це серйозна праця, в результаті якої дитина дізнаватиметься про щось нове. Ні в якому разі не залякуйте труднощами, що можуть виникнути у процесі навчання.

   Шановні батьки!  Готуйте дитину жити і працювати в колективі ровесників. Пам’ятайте, що особливі труднощі відчувають учні, які ростуть в сім’ї одинокими.