Відпочинок у таборі "Веселка"


           Останній пролунав дзвінок

           Більш не підемо на урок.

           У табір всі полинемо

           І в  нім гарненько відпочинемо.

 

          Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора – канікули! Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без казкових емоцій, нових друзів, різноманітних розваг. Літо – найяскравіша, кольорова і багатозвучна пора року. Літо – це час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів. Літні канікули – найцікавіша пора для дітей, час захоплюючих пригод і поїздок, нових знайомств та зустрічей.

          З 02 по 20 червня 2014 р. діяв пришкільний оздоровчий табір «Веселка» при НВК №9.  У таборі близько 140 дітей цікаво провели свій час. Щоб діти були щасливими, щоб їхній відпочинок був активним, пізнавальним, пам’ятним  багато в чому залежало від організаторів  відпочинку : Пастух Л.І. (начальник табору) та 14 вихователів. Для працівників табору головним завданням відпочинку дітей стали організація відпочинку школярів, формування прагнення вести здоровий спосіб життя, усвідомлення його важливості, намагання жити у гармонії з природою і собою. Серед видів діяльності – фізично-оздоровча (вироблення санітарно-гігієнічних умінь і навичок, попередження травматизму, порушень у здоров’ї, фізичне загартовування, формування здорового способу життя), навчально-пізнавальна (творча діяльність, оволодіння знаннями про природу, суспільство, людину; розвиток здібностей, талантів, забезпечення умов для самореалізації),

 соціально-комунікативна (управління колективом, свята, традиції, рольові ігри, тренінги, конкурси і т.д.), робота з батьками, співпраця з організаціями, установами.

          Дітей табору було об’єднано у 7 загонів. Виховний процес з дітьми в таборі поєднував відпочинок, працю, спорт. Майже кожного дня з вихованцями табору проводилися конкурси, до яких діти завзято готувалися, проводилися різні спортивні змагання. Жодна перемога – чи то колективна, чи то особиста – не була залишена без уваги. Загони та діти-переможці нагороджувались призами. Завдяки конкурсній роботі діти з охотою відвідували табір. Діти здійснили цікаві і пізнавальні екскурсії. Переглянули дитячі казки, фільми та мультфільми. Особливі емоції у дітей викликало проведення спортивних змагань з футболу, шахів і шашок, що проводилися згідно програми роботи табору.

           Все, що сприяло змістовному і цікавому життю в пришкільному таборі стало результатом чіткої, обдуманої роботи колективу вчителів, які вважають, що пришкільний табір – це місце, у якому проходить робота з організації змістовного дозвілля та виховання свідомих громадян незалежної України. Особливу увагу приділили фізично-оздоровчому, національно-патріотичному вихованню, поваги і шани до народних звичаїв і традицій, краєзнавству. Кожен день у таборі був насичений новими подіями, враженнями, почуттями. За час табірної зміни діти потоваришували, краще пізнали один одного, навчилися працювати у колективі, дізналися багато цікавого, розкрили свої таланти та вподобання, усвідомили важливість здорового способу життя, піклування про здоров’я змалечку. Табір зачинив свої двері,залишаючи почуття легкої задуми з приводу швидкоплинності всього, що наважується радіти життю…

 

Голова методичного об’єднання  вчителів початкових класів Ткачук Г.В.